top of page

Náramek Sunu Band

S náramkem Sunu Band vás překážky už nikdy nepřekvapí. Díky echolokaci, navigaci a dalším funkcím se budete na vašich samostatných cestách cítit mnohem jistěji a bezpečněji.

Sunu Band velkou měrou zjednodušuje a usnadňuje samostatný pohyb lidem se zrakovým postižením. kombinuje senzor echolokace s intenzivní vibrační odezvou přenášenou na zápěstí uživatele. Jemné vibrace informují o objektech a překážkách až do vzdálenosti pěti metrů.

Náramek Sunu

Sunu Band rozšiřuje povědomí o prostoru v blízkosti uživatele a snižuje možnost úrazu či nehody. Chrání horní polovinu těla. Poskytuje jistější a bezpečnější zážitek ze samostatného pohybu.


Ve spolupráci s mobilní aplikací Sunu pro iPhone a Android, nabízí řadu dalších užitečných funkcí jako je navigace, přesný čas, budík, hledání telefonu a další. Základní funkce náramku lze používat i nezávisle na mobilní aplikaci.

Sunu band
sunu-band1-1640x872.jpg

Náramek Sunu Band vám zajistí:

 • bezpečný pohyb ve známém i neznámém prostoru díky detekci překážek. Nebezpečné překážky na cestě odhalíte mnohem dříve, než je zachytíte pomocí bílé hole.

 • jistotu na samostatných cestách pomocí GPS navigace a kompasu, které vás bezpečně dovedou kam potřebujete.

 • přehled o obchodech, úřadech, restauracích, bankomatech a dalších důležitých místech v okolí

 • lepší orientaci v davu lidí na zastávkách, nástupištích apod.

 • přehled o přesném čase a funkci buzení.

 • možnost díky zvukovému signálu snadno nalézt telefon.

 • pravidelné aktualizace firmwaru. Svůj náramek můžete mít vždy aktuální a využívat nové funkce vždy naplno.

Vzhled, ovládání, komunikace s uživatelem


Náramek připomíná hodinky. Lehce padne na zápěstí. Černý silikonový hypoalergenní řemínek je opatřen stříbrnou přezkou. Maximální obvod činí 20 cm.

Snímač sonaru je umístěný v kovovém válci chráněném kovovou mřížkou. Ovládání funkcí je zajištěno dvěma hardwarovými tlačítky na boční straně a dotykovým panelem, zabírající plochý povrch náramku. Baterie se dobíjí pomocí micro-USB kabelu.


Se svým uživatelem komunikuje prostřednictvím vibrací. V kombinaci s chytrým mobilním telefonem a příslušnou aplikací poskytuje i zvukovou odezvu. Bez telefonu náramek funguje v základním režimu detekce překážek, hodin a alarmu. Pokud se rozhodnete náramek používat bez spojení s chytrým telefonem, bude nutné pro nastavení časového pásma a aktualizací jednorázově využít jakýkoliv chytrý mobilní telefon od přátel či rodinných příslušníků.

Získat příspěvek


Náramek Sunu Band lze dle vyhlášky č. 388/2011 Sb. považovat za elektronickou orientační pomůcku pro nevidomé a hluhoslepé. To znamená, že na tuto pomůcku mohou získat příspěvek úplně nevidomí nebo prakticky nevidomí. Tedy osoby se zdravotním postižením uvedeným v části I. bodě 2 písm. a) a b) přílohy zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením (z. č. 329/2011 Sb.),

Postup

 

 1. Vyplňte příslušnou žádost o příspěvek na pořízení zvláštní kompenzační pomůcky. Ke stažení zde.

 2. Podejte žádost společně s doporučením od Tyfloservisu a proforma fakturou od dodavatele na Úřad práce

 3. Svému obvodnímu lékaři dodejte zprávu z očního vyšetření ne starší než tři měsíce.

 4. Po vyzvání ÚP navštivte svého obvodního lékaře a společně vyplňte příslušný dotazník.

 5. Vyčkejte na rozhodnutí.

 6. S rozhodnutím úřadu nás kontaktujte pro naplánování dalšího postupu.

 7. Nejpozději do tří měsíců doložte doklad o nákupu pomůcky na ÚP.

 8. V případě zamítnutí žádosti vám pomůžeme nalézt nejvhodnější řešení jak získat finanční prostředky na pomůcku (např. příspěvek z nadačního fondu Světluška apod.)

bottom of page